WIRY k/Poznań, PORANNA

Nasz wyjątkowy, wolnostojący dom „pełen energii” został zaprojektowany z myślą o nowych technologiach: - rekuperacja oraz świetna termoizolacja, z możliwością dokładania kolejnych energooszczędnych rozwiązań, - zwarta, przemyślana konstrukcyjnie bryła oraz wzorowa wystawa słońca pozwala maksymalnie wykorzystać jego naturalną energię.

Możliwość realizacji wnętrza wg własnego projektu.

To przestronny, funkcjonalny i przytulnie komfortowy dom. Taki, do którego z chęcią wracasz po pracy i odpoczywasz w trakcie weekendów - dom idealny. Powierzchni użytkowa domu, to ponad 90 m2, a 111 powierzchni całkowitej. O szczegółach technicznych, rozszerzonym standardzie wykończenie oraz terminach chętnie porozmawiamy na spotkaniu na terenie budowy. Istnieje możliwość zmiany układu ścianek działowych. Przewidywany termin zakończenia budowy: IV kwartał 2020 roku.

Jest to dom parterowy, z otwartym salonem z jadalnią i kuchnią. Ciekawy efekt otwartej przestrzeni tworzą tu duże przeszklenia oraz sufit sięgający aż do wysokości dachu. Przesuwne okno tarasowe otwiera się na południowo-zachodznią stronę, na pięknie oświetlony ogród. Cześć sypialną - trzy pokoje - zamyka duża, jasna łazienka. Do dyspozycji gości i komfortu domowników zaprojektowane zostało dodatkowe WC. Dom pomieścił też, tak niezbędne w każdym gospodarstwie, pomieszczenie techniczne oraz strych nad częścią sypialną.

wykończenie wnętrza

- ogrzewanie podłogowe w salonie, kuchni i łazienkach, w pozostałych pomieszczeniach sypialnych grzejniki, piec gazowy kondensacyjny firmy Bosch ze sterowaniem przez wi-fi, - dodatkowo w standardzie montujemy rekuperację, czyli centralną,mechaniczną wentylację z odzyskiem ciepła, która nie tylko daje Państwu możliwość utrzymania domu w pełnej termoizolacji i oszczędności w ogrzewaniu, ale i nieustanną wymianę powietrza, usuwanie pyłów i alergenów - świeże, zdrowe, czyste powietrze dla wszystkich w rodzinie, - przygotowujemy też wyprowadzenie pod założenie instalacji fotowoltaicznej, która, wg nas, jest niezbędna do funkcjonowania domu pełnego energii, - dodatkowo, oprócz standardowej instalacji elektrycznej - rozprowadzenie kabli do sieci internetowej, domofonowej oraz alarmowej.

wykończenie zewnętrzne

- duże 3 szybowe okna - wszystkie z elektrycznie sterowanymi roletami, spełniające normy termoizolacji 2021 roku, - dach ocieplony pianką PUR 20 cm, - pokrycie dachowe - blacha na rąbek stojący ruukki maxi classic - posadzka betonowa doskonale ocieplona styropianem grafitowym o współczynniku lambda 0,31 i grubości 15 cm, - mury ocieplone styropianem grafitowy lambda 0,33 gr. 20 cm z tynkiem silikonowym, - fundamenty - styropian Aqatec o gr. 15 cm, - wyrównanie i ogrodzenie terenu działki.

zestawienie powierzchni

PARTER:
  • salon 26.8 m2
  • kuchnia 7.37 m2
  • 1 pokój 15.23 m2
  • 2 pokój 10.6 m2
  • 3 pokój 9.14 m2
  • przedsionek 4.22 m2
  • pom. gospodarcze 3.75 m2
  • korytarz 5.22 m2
  • łazienka 6.07 m2
  • WC 2.3 m2