DASZEWICE, JESIONOWA "VI", "VIII", "IX"

.

Architektura budynku zainspirowana została prostą i praktyczną formą klasycznego archetypu domu z dwuspadowym dachem. Dzięki współczesnej interpretacji tradycyjnej formy: dodania dużego podcienia wejściowego (które w nowy sposób definiuje i kształtuje schemat ganku), podziału dachu na cztery symetryczne połacie (dzieląc formę na dwie czytelne części), jak również doborze materiałów wykończeniowych (użycie naturalnego drewna na elewacjach), powoduje, że domy mają nowoczesną formę, o ciekawym rysunku i odpowiednich proporcjach, a przy tym nawiązują do charakteru miejsca. Rysunek elewacji i bryły ma uproszczoną formę architektoniczną jasno wynikającą z rozkładu funkcji oraz podziału na część prywatną - od strony ogrodu, i publiczną - od strony drogi. Elewacja fortowa od strony wjazdu i wejścia, ma oszczędny i zredukowany wyraz, będący swoistą osłoną od drogi. Natomiast tył domu, dzięki ogromnym przeszkleniom na parterze oraz dużych, obniżonych oknach na piętrze, naturalnie otwiera się na ogród, pozostaje też fantastycznie doświetlony. Architekci: Michał Bekas i Bartosz Karczewskim (kooperacja biur: boaa.pl + mom-architects.com) .

Rozkład funkcji na parterze domu jest bardzo przejrzysty. Jako bufor od strony drogi znajduje się hall wejściowy z łazienką. Pozostała część parteru ma funkcjonalnie otwarty układ, dając możliwość indywidualnego podejścia do przestrzeni. Ponieważ konstrukcyjnie nie ma tu żadnej ściany nośnej, wnętrze kuchni, jadalni oraz salonu może pozostać - otwarte lub też, w zależności od potrzeb -być odpowiednio wydzielona ściankami działowymi. Piętro ma pełną wysokość kondygnacji, bez żadnych skosów. Klarowny układ, z wewnętrzną jasną klatką schodową (doświetlona oknem), trzema pokojami (w tym jeden z osobną garderobą) oraz dużą, przestronną łazienką. Dodatkowo okna mają obniżoną dolną krawędź - zaczynają się na wysokości 40cm nad podłogą, dając bardzo dużą ilość światła, a parapety przy tym rozwiązaniu mogą stać się rodzajem siedziska. Z piętra, schodami amerykańskimi przechodzimy na strych o praktycznej wysokości w szczycie ponad 200cm i wielkości ok. 25m2 z możliwością adaptacji.

wykończenie wnętrza

Budynek spełnia nowe normy dotyczące zużycia energii pierwotnej obowiązujące od 2017r. Tynki maszynowe - gipsowe, schody i posadzka betonowa, okna PCV z roletami zewnętrznymi, wyłaz dachowy. Zainstalowane zostanie kondensacyjny piec gazowy oraz grzejniki stalowe, w łazienkach dodatkowo ogrzewanie podłogowe. W całości zostanie przygotowana instalacja elektryczna oraz wodno-kanalizacyjna pod założenie armatury. Dom przygotowany będzie również do założenia instalacji alarmowej, domofonowej, TV sat (w każdym pokoju). W komplecie skrzynka multimedialna. GARAŻ WOLNOSTOJĄCY o pow ponad 18m2, z drzwiami bocznymi i bramą segmentową zasilaną silnikiem w cenie.

wykończenie zewnętrzne

Ściany wykonane z pustaka ceramicznego, dach pokryty blachą na rąbek stojącym firmy Ruukki z pełnym orynnowaniem podtynkowym w systemie Galeco, parapety, ocieplenie styropianem 20cm + tynk akrylowy oraz 15 cm + deska świerkowa. Wybrukowane wejście oraz chodnik do furtki i podejście do garażu. Ogrodzenie z siatki plecionej na tyłach i bokach domu, z frontu siatka panelowa, brama i furtka z podejściami elektrycznymi oraz elementy murowane. Zaznaczmy, że są to domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej, każdy z własną, osobną ścianą środkową z odpowiednią dylatacją. Działki geodezyjnie wydzielone, osobna KW.

zestawienie powierzchni

PARTER:
  • salon + jadalnia 26.32 m2
  • kuchnia 13.26 m2
  • wiatrołap z szafą 3.71 m2
  • komunikacja 4.08 m2
  • łazienka 2.77 m2
PIĘTRO:
  • pokój 01 11.76 m2
  • pokój 02 9.88 m2
  • pokój 03 z garderobą 13.4 m2
  • łazienka 7.73 m2
  • komunikacja 7.95 m2
PODDASZE ok. 25m2: